Uwaga na firmę Limcore!!!

Ten wpis na tym blogu miał pojawić się jakiś miesiąc temu, ale z braku czasu przedstawię go teraz.

Jakiś czas temu szukając ogłoszeń dot. pracy znalazłem bardzo ciekawe ogłoszenie na jednym z większych portali związanych z pracą IT. Oferta mnie zaciekawiła i dość szybko złożyłem aplikację do pracodawcy. Nadmienię, że oferta dotyczyła również pracy zdalnej, co mi – studentowi jak najbardziej odpowiadało. Tak zaczęła się moja „przygoda” z firmą Limcore z Krakowa. Na początku było ok. Udało mi się wykonać szkielet główny do dość znacznego międzynarodowego portalu społecznościowego dla studentów. Nauczyłem się pracować z systemem SVN a także kilku innych rzeczy. Co prawda na samym początku w zamian za pracę miałem dostać listy referencyjne. Trochę później, okazało się, że pracy jest tyle, że starczy przynajmniej dla 2 i więcej osób. Umówiliśmy się z moim pracodawcą, że za określoną część pracy dostanę wynagrodzenie(ile tego zostawię dla siebie). Otrzymałem umowę o zachowaniu tajemnicy, etc. i ową umowę, już podpisaną miałem odesłać. Tak też zrobiłem, jednak moja umowa „nie” dotarła do miejsca docelowego(czyt. firmy Limcore). Licząc na to, że pracodawca okaże się być uczciwy i wypłaci mi moje wynagrodzenie za trud prac nadal pracowałem(bez umowy). Kiedy po zakończonej pracy – zleceniu chciałem dokończyć i sfinalizować wszelkie kwestie prawne(papierkowe), wysłałem ponownie umowę(list polecony, priorytet, z potwierdzeniem odbioru) do firmy Limcore. Umowa znowu nie dotarła(czy to nie dziwne?). Pracodawca przestał odpowiadać na maile, wiadomości na jabberze, nie odbierał telefonów. Firma ta „stara się” stworzyć okazję do zatrudnienia studentów, jednakże wykorzystuje ich maksymalnie, aby po skończonej pracy zrobić ich w balona!!! Ostrzegam wszystkich, którzy być może w przyszłości będą mieć kontakt z firmą Limcore, aby nie dali się oszukać, tak jak ja. Tak, tak… Limcore to oszuści!!!

Bez szacunku dla tej firmy
Błażej Gruszka

PS. Nie jestem pracownikiem idealnym, ale jednak jakiś obustronny szacunek się należy. Tego postu by nie było gdybym otrzymał ze strony Limcore jakąkolwiek chęć kontaktu i dogadania się. Liczę na to, że trochę zepsuję im wizerunek.

8 thoughts on “Uwaga na firmę Limcore!!!

 1. witam. również ostrzegam wszystkich przed tą firmą. właściciel to baran. obiecuje gruszki na wierzbie. dostał ode mnie zlecenie na napisanie programu i zobowiązał się sam (!) że wykona to w około 3 miesiące….po 1 roku i 9 miesiącach zrezygnowałem ze współpracy z nim. narobił mi strat na ok. 40 tyś zł. człowiek nieodpowiedzialny. taki duży dzieciak…ehhh szkoda gadać

 2. Witam!

  Hehe… Ja również dałem się naciągnąć na tę firmę, kiedy dopiero powstawała. Ogłoszenie ciekawe, praca zdalna, tak jak w opisywanej notce.
  Na szczęście szybko zrezygnowałem, kiedy to okazało się, że kontakt z nimi jest beznadziejny oraz że to co mówią, z tym co robią ma się jak…

 3. Hehe, obiecywali gruszki na wierzbie? 😉

  Ja również pracowałem w tej firmie w 2007 roku i moje odczucia są pozytywne. Z tym, że ja byłem na praktyce i o zarabianiu raczej nie było mowy.

  Przed – miałem spore doświadczenie jako informatyk Windows, zerowe w Linuksie i znałem dobrze teorię C/C++. W praktyce – noga. Przyszedłem jako serwisant sprzętu elektronicznego, nie IT-owiec.

  Po 3 miesiącach – znałem solidne podstawy Linuksa i troszkę programowanie w C/C++ i kilku opensourcowych technologiach:

  Do tego miałem kontakt z SVN, szyfrowaniem partycji, GPG, Jabberem, poznałem metody projektowania zaawansowanych programów, na miejscu i zdalnie.

  Programistą nie zostałem, ale pokochałem Linuksa zostając informatykiem w tej dziedzinie. A widząc alternatywę, znienawidziłem syf od Microsoftu.

  Pozdrawiam Was i Limcore 🙂

 4. P.S. Błażeju, mam już pewne doświadczenie życiowe i wiem, że nie należy nikomu na siłę dawać okazji do oszukania nas. Życiem (nawet w cywilizowanym kraju, typu USA) rządzą pewne reguły, a jedną z nich jest to, że trzeba podpisywać umowy i nie dawać towaru „na piękne oczy”, bez zabezpieczenia.
  Okazja czyni złodzieja i nawet uczciwy może się nie oprzeć.
  .
  Może z tego skorzystasz przy sprzedaży swojego następnego programu. 😉

 5. Jedna z najgorszych firm.

  Ten wlasciciel chyba mieszka na ksiezycu.
  Caly czas mowie:

  ,,Tak tak, za 3 miesiace bedzie gotowe”
  Miesiac pozniej
  ,,Tak tak za 3 miesiace”
  (2 miesace pozniej)
  ,,Tak tak za 3 miesiace”

  Duzo gada malo robi a jezeli chodzi o kase to jest bardzo szybki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *