Grupa o2 uruchamia swoje „apps”

Prawdopodobnie niewielu z was wie, ale jakiś czas temu Grupa o2 uruchomiła darmowe konta pocztowe we własnej domenie (podobnie jak Google Apps). Jest to pierwsza tego typu usługa w Polsce (mowa o portalach i większych graczach na rynku; nie licząc Google) i prawdopodobnie może zmienić układ sił jeśli chodzi o usługi kont pocztowych e-mail.

Co dostajemy po zarejestrowaniu się?
– dostęp do panelu zarządzania domeną
– 1000 kont e-mail w swoich domenach
– możliwość dodania 10 domen
– aliasy pocztowe
– grupy

Jak na Polskie warunki myślę, że przeciętnym użytkownikom powinno to w spokoju wystarczyć 🙂

Samo używanie i korzystanie z narzędzia jest intuicyjne i proste. Jeśli kupiliście domenę i chcecie skorzystać z darmowego i sprawdzonego rozwiązania, być może jest to okazja, aby się nad tym zastanowić i zainteresować.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie prokonto.pl

15 thoughts on “Grupa o2 uruchamia swoje „apps”

 1. Jeśli nic nie trzeba zapłacić za tę usługę, to dostajemy jeszcze całkiem za darmo codziennie świeże newsy z KAŻDEJ możliwej usługi o2, których nie da się zaklasyfikować do spamu, bo przecież przychodzą od swoich 😛

 2. ciuj z IMAP-em
  jakby spam był filtrowany (przetestuję to zobaczę) na poziomie Googla a do tego by maile normalnie chodziły, normalnie wraz z exe’kami w załącznikach i bez dziwactw że serwer POP jest jakąś mutacją powstałą w efekcie sennych(?) wizji programistów (co widzimy w przypadku POPa na GMailu) to byłoby na O2 super po prostu 🙂

  w każdym bądź razie dzięki wielkie za info 🙂

 3. @anoriell: filtruj wiadomości na frazę „* przesłane przez o2.pl” w temacie lub „info@o2.pl” w odbiorcy (tak, odbiorcy – nie nadawcy).
  BTW ciekawe, czy tak jak w gazeta.pl po wysłaniu maila na ten adres zostanie on przekierowany do wszystkich w o2;)

 4. Z powodu tych śmiesznych maili przestałam korzystać z poczty na o2 parę lat temu, ale jak czasem z ciekawości zaglądam to widzę, że ilość nieprzeczytanych maili sukcesywnie rośnie 😉 Na przyszłość jednak zapamiętam radę z takim filtrowaniem.

 5. Rozdział drugi, punkt 10:

  Użytkownik wypełniając formularz zgłoszeniowy i zakładając konto poczty elektronicznej wyraża zgodę na przetwarzanie danych zawartych w formularzu zgłoszeniowym w celach marketingowych i informacyjnych, w tym w szczególności wyraża zgodę na otrzymywanie komunikatów lub informacji Grupa o2 sp. z o.o. lub innych podmiotów (za wiedzą i wyraźnym przyzwoleniem Grupa o2 sp. z o.o.) oraz informacji dotyczących produktów lub usług Grupa o2 sp. z o.o. jak i innych podmiotów (za wiedzą i wyraźnym przyzwoleniem Grupa o2 sp. z o.o.). Zgoda ta dotyczy otrzymywania powyższych informacji lub komunikatów za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres poczty elektronicznej użytkownika korzystającego z usługi poczty elektronicznej, w tym także w formie załącznika do poczty elektronicznej. Cofniecie tej zgody jest równoznaczne z żądaniem usunięcia konta poczty elektronicznej wraz z całą jego zawartością.

  Później warto przeczytać rozdział czwarty. W ogólności – usługa może być świetnie zrealizowana z technicznego punktu widzenia, ale znając upodobanie o2 do rozsyłania SPAM-u – nie podpiąłbym tam domeny nawet, gdyby mi jeszcze za to zapłacono ;]

 6. Grupa o2 uruchomiła darmowe konta pocztowe we własnej domenie

  Każdy większy portal udostępnia darmowe skrzynki we własnej domenie. Żadna nowość.

  A jeśli chodzi o możliwość podpięcia swojej domeny do konta pocztowego to nawet taka WP na to pozwala.

 7. @S: szukałem informacji na WP i żadnej stosownej na ten temat nie znalazłem (no chyba, że chodzi Ci o jedno konto pocztowe w twojej domenie powiązane z kontem wp i nic więcej?). Zauważ że w prokonto masz możliwość założenia skrzynek np. dla całej rodziny 😉 Ty jesteś administratorem, Ty wszystkim zarządzasz. Tworzysz aliasy, grupy, etc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *